Tüm Ürünlerde Kapıda Nakit Ödeme ve Ücretsiz Kargo Kolaylığı

TÜM ÜRÜNLERİMİZ SERTİFİKALIDIR

Kapat

Kehribar Taşının Faydaları


Kehribar Taşının Faydaları

Kehribar taşının sağlığa yararları ve bir çok tıbbi durumun tedavisinde faydalı olacağına inanılıyordu.

Bu bir efsane mi yoksa bir çok insanın bu yöndeki iddası doğru mu? Kehribar taşından yapılan takıların özellikle boyun , boğaz ve baş bölgelerine ağrıyı minimuma indirmek etkisi olduğu düşünülmektedir.

Doğal reçineden yapılan kehribar taşları çoğunlukla eklemlerin yanısıra artrit, romatizma ağrısını azalttığına inandıkları için takı olarak kullanılmaktadır. Bunların yanında stres ve özellikle yorgunluğu azalttığına da inanılmaktadır.

İnsanlar titanyumun fonksiyonlarını arttırmaya yardımcı olacağına inandıklarından dolayı kehribar kolye takmaktadırlar. Busebeple bir kolye almak istiyorsanız mümkün olduğunca tiroidin yakında olacak şekilde kısa bir kolye seçmeniz iyi bir fikir olabilir.

Kehribar taşından yapılan kolye ve bilekliklerde özellikle taşların orjinal Baltık Kehribarın'dan yapıldığına emin olmanız önemlidir.Çünkü farklı taş türlerinde süksinik asit bulunmamaktadır. Baltık denizinden gelen kehribar taşında bu asidin %3 -8 oranında ihtiva ettiği bilinmektedir.

Kehribar taşı ile yapılan kolye ya da bileklik takarken vucüdünüzün bir kısmı ile temaz ettiğinden emin olmanız önemlidir.Nedeni ise süksinik asit yalnızca vucüt sıcaklığında salgılanabilmektedir.

Sonu olarak anlaşıldığı üzere ne kadar uzun süre takılırsa beklenildiği düşünülen yararlarıda o oranda artacaktır.

 


test
1,00 TL
Yeni İndirimli
Ücretsiz Kargo Hızlı Kargo
Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

My Kehribar © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır