Tüm Ürünlerde Kapıda Nakit Ödeme ve Ücretsiz Kargo Kolaylığı

TÜM ÜRÜNLERİMİZ SERTİFİKALIDIR

Kapat

Kehribar Taşı Nasıl Oluşur?


Kehribar, halk arasında "taş" olarak anılıyor olsa da aslında ağaç reçinesidir. Ağaçların farklı durumlarla karşı karşıya kaldıkları zaman salgılamış oldukları savunma mekanizmasına verilen isimdir. 
 
Çam ağaçları tarafından salgılanan bu reçine, çok uzun yıllar toprak altında kalmasının ardından 25 ile 40 m arasında değişen bir derinlikten çıkartılmaktadır. Bu çıkarma işleminin ardından aslında bu reçinelerin deyim yerindeyse bir nevi fosilleşme yaşadığı rahatlıkla ifade edilebilir. Özellikle reçinenin iç kısmında farklı hayvanların yer alması, yer yer tarih öncesinde yaşamış birçok canlı hakkında bilgi sahibi olmamızı da kolaylaştırmaktadır.
 
Bununla birlikte toprak altından çıkarılan bu reçinelerin insan sağlığı üzerinde de birçok etkiye sahip olduğu anlaşılmıştır. Bundan dolayı asırlardır bu reçineler aynı zamanda hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. İlk dönemlerde hastalanan insanların, ağrıyan yerlerine koyulan bu reçineler zaman geçtikçe aksesuar olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde de kehribardan kolye, bileklik ve yüzük gibi birçok aksesuar ürün imal edilmektedir. Bununla birlikte yeni doğan bebeklerin herhangi bir sağlık sorunuyla karşı karşıya kalmaması için ya da oluşan hastalığın tedavisinde kullanılmak amacıyla da bebek kehribar bileklikler kullanılabilmektedir.
 
Bu kehribarların kolye ya da farklı aksesuar olarak kullanılması hem güzel bir görünüme sahip olmanıza hem de karşı karşıya kalabileceğiniz farklı sağlık sorunlarına karşı bir önlem olarak kullanabilmenize olanak sağlayacaktır. Ayrıca bu kolyelerin hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılıyor olması da yaygın bir şekilde tercih edilmesine ne olmaktadır.
 

test
1,00 TL
Yeni İndirimli
Ücretsiz Kargo Hızlı Kargo
Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

My Kehribar © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır