Tüm Ürünlerde Kapıda Nakit Ödeme ve Ücretsiz Kargo Kolaylığı

TÜM ÜRÜNLERİMİZ SERTİFİKALIDIR

Kapat

Kehribar Rengi


Baltık Kehribar Renkleri

 
Kırmızı
 
Kırmızı Kehribar - yaygın olarak ' Ateş ' Kehribar olarak adlandırılır - dünya çapında bulunan kehribarın sadece% 2-3'ünü oluşturan, kehribarın nadir görülen bir şeklidir. Kehribar çok yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında Kırmızı Kehribar oluşur (- güneş ya da orman yangınları ile-) kehribar oksijen ile etkileşimi sırasında ve yavaş yavaş kendi rengini değiştirmesine neden olur ve bir oksidasyon işlemi başlatır. Bu süreç, 50 ila 70 yıl arasında bir sürede tamamlamak için hızlı değildir. 
 
Biliyor musunuz? Kırmızı Kehribarın nadir oluşması nedeniyle, sadece eski zamanların inanılmaz derecede zengin insanları tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Birçok tarihi mezarda da kırmızı kehribar bulunmuştur.
 
Sarı
 
En yaygın kehribar rengidir, tüm kehribarların yaklaşık % 70'ini oluşturan ve en kolay tanınan bal rengi sarı kehribar rengidir. Çoğu zaman muhteşem baltık kehribar mücevherlerinin yapımında kullanılır . Bu kehribar Baltık Denizi bölgesinde bulunur ve reçinenin uçucu bileşenleri buharlaştığı zaman kehribarda oluşan binlerce küçük gaz kabarcıklarından sarımsı veya kahverengimsi renk kazanır. 
 
Bu kabarcıklar, içinden geçerken ışığı kırar ve kehribar rengini, birçok kişinin bildiği sarı renge verir. Kehribar içinde ne kadar kabarcık olursa kehribar o kadar hafif ve sarı rengini almaktadır. 
 
Biliyor musunuz? 1 mm² baltık kehribarı 2,500 gaz kabarcığı içerebilir. Her birinin çapı 0,5 ila 0,0025 mm arasındadır. 
 
Beyaz
 
Kehribarın çok küçük bir yüzdesi, içinde bulunan mikroskobik gaz kabarcıklarının neden olduğu kemik beyazıdır. Dünyanın arzının sadece   % 2'sini oluşturan beyaz kehribar çok nadir görülür ve genellikle eşsiz beyaz renk tonu, sayısız doku ve doğal süslemelerle ayırt edilir.   
 
Bu nadir Beyaz Kehribar, güneşin ısısında çok yoğun bir şekilde reçinenin uçucu maddeleri olarak buharlaşır ve reçine köpüğe dönüşür. Sarı Kehribar ile kıyaslandığında, 1mm² Beyaz Kehribar, her biri 0.0001-0.0008 mm çapında bir minikül ölçen 1.000.000 (milyonlarca!) Mikro kabarcık içerebilir. 
 
Biliyor musunuz? Eski zamanlarda, Beyaz kehribar sıklıkla kalp rahatsızlıklarını tedavi etmek için üretilen pahalı ilaçların içinde kullanılmıştır. 
 
Mavi
 
Dünyanın dört bir yanındaki koleksiyoncular tarafından son derece değerli olan, dünyanın en nadir kehribarlarından bazıları, muhteşem ve belirgin bir mavi renk tonu içeriyor. Reçine, piritler (FeS2) ile doymuş topraklara yerleşmeden önce nehirlerden aşağıya doğru süzülürken oluşur , bu reçine, reçine içinde bulunan küçük çatlaklara doğru yol alır ve kendine özgü mavi tonunu verir. 
 
Çıplak göze, bu mavi rengi ayırt etmek zor olabilir. Genellikle ilk incelemede kahverengi veya sarı görünür. Bu kehribarı doğru ışıkta tuttuğunuzda tamamen ayırt edilebilir. Bu Mavi Kehribar (- dünya çapında Kehribar'ın sadece % 0.2'sini oluşturuyor -) aynı zamanda floresan içeriyor ve bu da kehribar rengini floresan ışığa maruz kaldığında parlak, canlı maviye dönüştürüyor. 
 
Biliyor musun? Baltık bölgesinde mavi kehribar nadiren bulunur. Mavi kehribar yaygın olarak Dominik Cumhuriyeti'ndeki Santiago'nun çevresindeki dağ sıralarındaki kehribar madenlerinde bulunur . 
 
Yeşil
 
Amber'in kristal benzeri yapısı genellikle Yeşil Kehribar 'Şeker' Kehribar'ın adını alır. Bugün bulunan kehribarın sadece % 2'si için muhasebe olan Yeşil Kehribar, aynı zamanda son derece popüler olan kehribar renginde bir başka tondur. Bu nadir ve popülerlik, Yeşil Kehribar'ı piyasadaki en pahalı olanlardan biri haline getiriyor ve daha koyu yeşil tonlar, daha hafif olan muadillerinden daha pahalı oluyor. 
 
Reçinenin bitkilere düştüğü yerde Yeşil Kehribar oluşur, burada reçine bitki içinde bulunan klorofil pigmentiyle reaksiyona girer . Bununla birlikte oluşumu her zaman doğal değildir; Genellikle sarı kehribar ısıtma işlemiyle elle üretilir.  
 
Biliyor musunuz? Tarih boyunca yeşil kehribar, ölümsüzlüğü ve kullanıcılarına iyi şanslar verdiği varsayılan yeteneği nedeniyle saygıyla karşılandı. 
 
Siyah
 
Kara Kehribar ( Oltu Taşı) aslında Türkiye'nin doğusunda bulunan bir tür jet ( linyit ) türüdür. Sadece % 10-15 Kehribar' dan oluşan geriye kalan % 85-90'lık kısım, kehribarın kendine özgü siyah rengini aldığı reçine, toprak, kabuk, yaprak ve bitki parçalarından oluşur. 
 
Kehribar küçüklüğünün bir sonucu olarak, Siyah Kehribar diğer renklerden daha yumuşak ve daha kırılgandır ve bu nedenle kehribar zanaatkârların çalışması daha zordur. Eğer ham kehribarın zımparalanması sırasında zanaatkâr  doğal şeklin bir kısmını tutarsa, kabuk veya kapanımlar bitmiş ürüne çok renkli tonların doğal çeşitliliğini verir.
 
Biliyor musunuz? Siyah kehribar, dünya çapında bulunan kehribarın % 10-15'ini oluşturur.
 

Koyu Vişne Bebek Diş Kolyesi
110,00 TL 100,00 TL
Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

My Kehribar © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır