Tüm Ürünlerde Kapıda Nakit Ödeme ve Ücretsiz Kargo Kolaylığı

TÜM ÜRÜNLERİMİZ SERTİFİKALIDIR

Kapat

Kehribar Nasıl Anlaşılır


Koku Testi
 
Doğal, hakiki kehribar, sahte veya sahte kehribar ürünlerinin yaratıcılarının çoğalması için zor olabilecek çok farklı bir kokuya sahiptir. Isıtıldığında, gerçek Baltık kehribarı, belirgin bir çam ağacı veya terebentin kokusu salar. - Yılbaşı ağaçlarını hatırlatan - tatlı veya yanmış kokulardan kolayca ayrılan sahte kehribar ürünleri benzer sıcaklıklarda ısıtıldığında açığa çıkar.
 
Koku Testi İçin Kehribarınızı Nasıl Isıtmalısınız?
 
Kehribarınızı ısıtmak tehlikeli gelebilir, ancak düşündüğünüzden daha güvenlidir. Bunu yapmanın en güvenli yolu, acuç içinize kuvvetli bir şekilde sürmek. Kehribarınızın kokusunu bıraktığı noktaya kadar ısıtmak. Bu işlemin bazı kalıcılık gerektirdiğini ve eğer kehribarınız cilalanmış veya mücevherata yerleştirilmişse her zaman pratik bir yöntem değildir. 
 
Sıcak İğne Testi
 
Kehribarınızı el ile ısıtmak her zaman mümkün değildir. Sıcak iğne testi, kehribarınız tarafından verilen kokuyu test etmek için çok daha hızlı bir alternatif yöntem sunar.
 
1.  Bir iğneyi çok sıcak olana kadar alevle ısıtın. 
 
2.  İğneye, delinmiş kehribar boncuklarının deliğinin iç kısmı gibi sık görülmeyecek bir yerde kehribarınıza dokundurun.  
 
3.  Eğer sarı bir çam ağacı kokusu bırakırsa, o zaman hakikidir. 
 
ÖNEMLİ; Baltık kehribarları inanılmaz derecede kırılgandır ve sıklıkla sıcak iğne ile sıkışıp kaldığı zaman az da olsa gözle görülür çatlaklar gösterir. Buna karşılık, plastik veya diğer sahte kehribarlar, iğnenin temiz ve çatlamadan delinmesine izin vererek farklı tepki gösterecektir.
 
Tuzlu Su Testi
 
Orijinal kehribar çok hafiftir, tuzlu suda yüzer. Kehribarınızı test etmek için:
 
1.  Bir kasede 1 parça tuzu 2 parça suya katıp tuzu eritin. 
 
2.  Tuz tamamen eriyene kadar karıştırmaya devam edin ve ardından kehribarınızı bu karışıma bırakın. 
 
3.  Kehribarınızın şu anki durumuna çok dikkat edin. Orijinal kehribar yüzeyde yüzer. Plastik ve cam ise hızla dibe batacaktır. 

Koyu Vişne Bebek Diş Kolyesi
110,00 TL 100,00 TL
Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

My Kehribar © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır